SARIVELİLER BAŞKAN KURUMSAL FAALİYETLERİMİZZİYARETÇİ DEFTERİFOTO GALERİBEYAZ MASA İLETİŞİM
BAŞKAN HAYRİ SAMUR - MESAJI

Sarıveliler’in güzel insanlarına…!

Bedenleri ülke, hatta dünya sathına dağılmış olsa da, gönülleri sılada olan bütün hemşehrilerimize en içten ve kalbi selam ve saygılarımı sunuyorum.

Yeni bir belediye yönetimi ve hizmet tarzı ile karşınızdayız. Buradan Sarıveliler’e hizmeti geçmiş bütün başkanlarımıza, ahrete göçenlere rahmet, hayatta olanlara hayırlı uzun ömürler diliyorum. Sarıveliler, bizim memleketimiz. Dedelerimizin kabirlerinin bulunduğu ve huzur içinde yattıkları vatanımız. Evlatlarımızın, torunlarımızın yarınlarını inşa edecekleri, mutlu ve huzurlu yaşayacakları beldemiz, köyümüz. Kısaca hepimizin insanca, kardeşçe yaşayacağı bir esenlik yurdu Sarıveliler ve havalisi…!

29 Mart seçimleriyle yeni bir yönetim dediniz. Sarıveliler sizlerin sayesinde kendisinden beklenen atılımları gerçekleştireceği ve hamle gücü kazanacağı yeni bir döneme girmiştir. Biz de, taze bir başlangıç yapalım istedik sizlerle Sarıveliler’e hizmet için; ‘geçmiş kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, birbirimizi severek, birbirimizle kucaklaşarak el ele, gönül gönüle hep birlikte’ yürüyeceğiz inşallah.

Bir şehir, içindeki insanlarla, doğal, kültürel ve tarihi varlıklarıyla değerlidir. İnsan kâinatın özüdür. Çünkü yaşadığı çevreyi, şartları değiştirerek, dönüştürerek her türlü imkansızlığı imkana; yokluğu, yoksulluğu varlığa ve zenginliğe çeviren insandır.

Bilmenizi isterim ki; sizler, bizimle ‘el ele, gönül gönüle, hep birlikte’ felsefesiyle yapacağımız hizmetlerin kaynağısınız. İlçemiz, yarınlarda çok daha önemli olacak ve halkımıza rahat, ve huzurlu bir hayatın kapısını aralayacak, doğal, iktisadi ve sosyal sermaye açısından oldukça zengindir. Önemli olan yeni dönemde bunları harekete geçirebilmektir.

Şehrimiz, bölgesel şartlar nedeniyle, ticaret, sanayi, turizm ve iş hayatı gibi, sosyo-ekonomik göstergeler açısından modern bölge ve şehirlere nispetle oldukça sınırlı bir imkana sahip görünmektedir. Bu yüzden şehrimiz, sanayi ve ticaretin yoğun olduğu bölgelere göre ‘geri kalmış’ ve sürekli ‘göç veren’ yöreler içinde zikredilir. Ancak, günümüzde, kalkınmışlık, gelişmişlik her zaman sanayi toplumu kriterlerine göre yapılmamaktadır. Günümüz dünyasında, gelişmişlik, kalkınmışlık, insanların doğal çevresini çok fazla değiştirmeden, eğitim, bilgi, kültür ve insani kapasiteyi harekete geçirerek ve duyarlılıkları geliştirerek, insanları doğal, iktisadi, sosyal ve kültürel olarak sağlıklı bir çevre içinde ‘çalışkan, üretken, zengin, mutlu ve müreffeh yaşatmak ideali’ çağdaş dünyanın en büyük hedefidir. Bu anlamda modern ‘şehir yönetimi felsefesi’ de değişmiştir.

Kıymetli hemşerilerim…!

Dünya, hızla değişiyor; ama Sarıveliler’in değişim hızı çevreye göre oldukça düşük düzeydedir. İşte hep birlikte harekete geçme arzusunun altındaki amacımız, el birliği ve güç birliği ederek, Sarıveliler’e bir ‘hamle gücü’ kazandırarak, hedeflediğimiz şehrin, ekonominin ve hayat tarzının tesisidir.

Benim nihai amacım, şehrimizi ‘tekerleğin değmediği yer’ olmaktan çıkarıp, tarım, ticaret, dağ ve doğa turizminin merkezi haline getirmek ve ‘dünya markası doğal ürünler’ e ev sahipliği yapmaktır. Ve şehrimizde ürettiğimiz ürünlerin tanıtılması yanında, anında pazarlara ulaştırılabileceği çok hızlı iletişim ve ulaşım imkanlarına kavuşmaktır.

Bizim amacımız, binlerce insanı ‘güz mevsiminde değişik il ve bölgelere giden ‘göçmen işçi’ yapmak değildir. Yeni proje, insanları doğal, insani ve toplumsal çevrelerinden uzaklaştırmadan, kabiliyetlerini en yüksek düzeyde geliştirmek ve eğitmek ve insanı yaşadığı yerde mutlu ve huzurlu hale getirmektir. Sarıveliler, bu doğal imkanlara sahiptir.

Son olarak, belediyemizin hazırlayacağı – başta imar planı olmak üzere- ve halkımıza sunacağı alt-yapı hizmetleri –yol, elektrik, içme ve sulama suyu projeleri, yeni toplu konut ve yerleşim yeri projeleri, park, bahçe ve ulaşım projeleri, ilçemizin her alanda kurumsallaşmasına hizmet edecektir. Bu amaçla belediyemiz bütün kamu, kurum ve kuruluşlarıyla eşgüdüm içinde şehrimize hizmet için çalışmaktadır. Sarıveliler’in belediye başkanı olarak, ilçemize hizmeti geçen her kişi ve kuruma sizlerin adına teşekkür ediyorum.

Yeni ufuklar ve güzelliklerde buluşmak ümidiyle hepinize tekrar selam ve sevgilerimi sunuyorum.

            

                                                                                                     Hayri SAMUR

                                                                                                     Belediye Başkanı

SARIVELİLERTV• Tüm Videolar
BASINDA BELEDİYEMİZBizi Takip Edin. KURUM REHBERİA-Z İnceleyebilirsiniz.
© Her Hakkı Saklıdır. Sitemizdeki yazı ve resimler izin alınmadan kullanılamaz.